הרצאה / סדנה :כלכלה משתפת שינוי תודעה חינוכי

בואו ללמוד כיצד כל בית ספר יכול להיות פורץ דרך

כיצד הפך גג בניין זנוח למרכז תרבותי כלכלי פורח, מוסללה הוכרה על ידי משרד השיכון כאחד המקומות המובילים בתחום של החייאת המרחב הציבורי. אנו מזמינים אתכם ללמוד כיצד אנשי חינוך יצרו  צורת פעולה וחשיבה שאפשרה למוסללה לחולל שינוי כל כך מהותי במקום שנחשב לחסר סיכוי ואפילו מקולל.

האתגר הגדול בחינוך היום הוא להפכו לרלבנטי עבור התלמידים. אנו מזמינים אתכם ללמוד, ליישם ולהפוך את מערכת החינוך לרלבנטית לילדים, לחברה ולסביבה.

על ההרצאה

אנו מזמינים אתכם ללמוד אתנו כיצד מערכת החינוך שלכם יכולה באמצעות המשאבים והיכולות שכבר נגישים לה לעשות מהפכות לא רק בבית הספר אלא בכל המרחב הציבורי, בעיר או בישוב של בית הספר.

ניתן רקע והסבר על הכלכלה המשתפת. נלמד כיצד חידוש ושינוי מערכת החינוך אפשרי, בעזרת  תלמידים ואנשי חינוך שמעיזים ומוכנים להשתמש בצורה חדשנית במשאבים והיכולות שעומדים לרשותם. נגדיר מחדש את יחס אזרח-רשות, מורה – תלמיד ועוד. הגדרה שמשנה את תפקיד התלמיד ואנשי החינוך, כגורם שיוזם ומייצר פתרונות לאתגרים חברתיים-סביבתיים שמעסיקים את הקהילה בה הם חיים.

ההרצאות / סדנאות כוללות:

  • מקרי בוחן שמציגים כיצד פותרים בעיות שלכאורה אין תקציב ומשאבים עבורם.
  • מתודות עבודה בהם יש לנו כבר ניסיון ישראלי ובינלאומי רב שנים ביישומים מוצלחים ומשני מציאות.
  • התנסות אישית בשיטות העבודה והחשיבה של כלכלה משתפת חינוכית וכלים נוספים

על המרצה:

אייל בלוך

איל בלוך

איל בלוך הוא יזם, מורה ופסל חברתי. איל הינו מייסד שותף של המכון לחינוך לקיימות במכללת דוד ילין, וממייסדי ומובילי חינוך ולדורף בישראל. יו"ר מוסללה, ראש תנועת TOP (Technology of Peace) וזוכה פרס רקאנטי ליזמות בחינוך. ממייסדי תכנית Allinpeace, מיזם חינוכי לילדי בית ספר מאזורי סכסוך שנבחר על ידי האו"ם כאחת מתוכניות החינוך לשלום מהטובות בעולם. עובד בפיתוח מודלים חברתיים-כלכליים בישראל, אפריקה ומזרח אירופה.

לאיל תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני בחינוך.

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צרו קשר