הרצאה / סדנה :מטבעות משלימים

פייסבוק משיקה מטבע משל עצמה, בשוויץ כבר שמונים שנה מייצרים יציבות לעסקים קטנים, באמצעות כסף ייעודי בשם WIR, ביפן פיתחו מטבע בשם Fureai Kippu על מנת להתמודד עם אתגרי האוכלוסייה המזדקנת. דוגמאות אלה הם בקושי קצה הקרחון של חידושים ושינויים בעולם המטבעות שכבר קורה. אמנם חשוב להכיר את עולם הבלוקציין ומטבעות הקריפטו, אולם הם רק חלק מהסיפור….

על ההרצאה / סדנה

קבוצת WEconomize חוקרת ומובילה את תחום המטבעות המשלימים בישראל ומסייעת לארגונים ולחברות להבין כיצד להשתמש במטבע דיגיטלי ככלי עבודה (אפילו בצה"ל יש ניסיון לפתח מטבע…). רבים טועים וחושבים שעולם המטבעות סובב סביב להשקעות ספקולטיביות בלבד ואכן מרבית המטבעות שהושקו בשנים האחרונות היו כאלה. אלא שלעומתם, אלפי מטבעות משלימים מייצרים ערך אמיתי לארגונים ולקהילות המשתמשים בהם.

ההרצאה / סדנה כוללת:

  • מקרי בוחן שמציגים כיצד ערים וארגונים מייצרים צורות חדשות של כסף כדי לפתור בעיות, להניע משאבים ויכולות בתת שימוש וכיו"ב
  • הבנה עמוקה של מושג המטבעות החדשים
  • מטבע ככלי עבודה לעיצוב התנהגות בארגון, מרחב ציבורי וכיו"ב
  • התנסות אישית בהגדרה / ניתוח של תכונות של מטבע

בין המרצים:

ד"ר צפריר בלוך-דוד עוסק במחקר , הוראה ,ייעוץ ויישום של פלטפורמות כלכלה משתפת לארגונים בישראל .לצפריר דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב , והוא משמש כחבר סגל במכללה יפו שם הוא –האקדמית תל אביב מוביל את תחום היזמות החברתית במכללה ומלמד קורסים על כלכלה משתפת ,ערים משתפות ומטבעות משלימים.

ד"ר צפריר בלוך-דוד

ד"ר צפריר בלוך-דוד עוסק במחקר, הוראה, ייעוץ ויישום של פלטפורמות כלכלה משתפת לארגונים בישראל. לצפריר דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב, והוא משמש כחבר סגל במכללה האקדמית תל אביב – יפו שם הוא מוביל את תחום היזמות החברתית במכללה ומלמד קורסים על כלכלה משתפת, ערים משתפות ומטבעות משלימים.

ד"ר יאיר פרידמן הוא מומחה בכלכלה שיתופית ומשתפת בכלל ובתחבורה שיתופית בפרט .ליאיר דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב והוא מלמד שנים רבות מגוון קורסים באסטרטגיה בבתי הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב ובמרכז הבינתחומי הרצליה.

ד"ר יאיר פרידמן

ד"ר יאיר פרידמן הוא מומחה בכלכלה שיתופית ובמטבעות משלימים. יאיר הוא כלכלן בהכשרתו ולו דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב. יאיר מלמד שנים רבות מגוון קורסים באסטרטגיה בבתי הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב ובמרכז הבינתחומי הרצליה.

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צרו קשר