כלכלת שיתוף ככלי ארגוני

כלכלה שיתופית (מכונה גם לעתים כלכלה משתפת או כלכלת שיתוף) היא מודל חברתי-כלכלי שבו רשתות ופלטפורמות מאפשרות לאנשים וארגונים המשתמשים בהן לשתף פעולה, לגשת למשאבים, יכולות ומיומנויות קיימים ובאמצעות כך לייצר ערך ייחודי.
כשאנחנו מדברים על מתודולוגיה של כלכלת שיתוף, אנחנו לא בהכרח מתכוונים לפלטפורמה אינטרנטית, לאפליקציה, לשוק קח-תן או ספסל נתינה. הרעיון מאחורי המתודולוגיה טוען שמדובר בפתרון לאתגרים שאין להם מענה הולם באמצעים משאבים או יכולות בתת-שימוש. והכוונה היא גם, לעתים, באמצעות פיתוח צורות חשיבה או תהליכים יעילים יותר. לדוגמה, אם יש חוסר במים, ומתבזבזים המון מים בכל פעם ששוטפים את האסלה, ומנגד – עלינו לשטוף ידיים בלאו הכי, הכי הגיוני לשלב בין הפעולות.

כלכלת שיתוף ככלי ארגוני

על ההרצאות והסדנאות

כלכלת השיתוף היא כלי ארגוני אפקטיבי, מהיר ובר קיימא. ארגונים המשתמשים בכלכלה משתפת לא מייצרים בעצמם את עיקר הערך, אלא מספקים פלטפורמות באמצעותן המשתמשים מייצרים ערך ולמעשה תפקיד הארגון לספק גישה, ולא בעלות, לבעלי העניין. כלכלה שיתופית ומשתפת הינה אמצעי יעיל וחדשני לחיסכון כלכלי משמעותי כמו גם ליצירת ערך חדשני בארגון. יתרונה העיקרי של הכלכלה המשתפת טמון ביכולת לשנות התנהגות בעלי עניין. ההרצאות והסדנאות מאפשרים לארגונים לשנות את אופן המחשבה, לרכוש כלים פרקטיים ולתכנן מיזמים ופעילויות חדשניים ואפקטיביים באמצעות כלכלת שיתוף.

קצת עלינו:

קבוצת WEconomize

קבוצת WEconomize  היא גוף מוביל במחקר, הוראה, ייעוץ ויישום בתחומי הכלכלה המשתפת והמטבעות המשלימים. הקבוצה מורכבת מצוות רב-תחומי הפועל לקידום שני הנושאים בישראל. חברי הצוות משמשים כמרצים, חוקרים וחברי סגל במוסדות מובילים כגון אוניברסיטת ת"א, המרכז הבינתחומי, האקדמית תל אביב-יפו, מכללת דוד ילין, בצלאל ועוד. הקבוצה עוסקת במגוון רחב ביותר של פעילויות הקשורות בקידום הכלכלה המשתפת בישראל. הקבוצה מייעצת, מבצעת מחקר מוזמן, מרצה בנושא כלכלה משתפת ומטבעות משלימים, מלווה ומבצעת יישום טכנולוגי.

בין הגופים איתם אנו עובדים על מנת לעשות שימוש ארגוני בכלכלת שיתוף צה"ל, עיריית ת"א, ג'וינט, גופי ממשל, גופי מחקר ועוד.

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צרו קשר