הרצאה / סדנה : ערים משתפות

אנחנו מייצגים בישראל את ברית הערים המשתפות ואת קבוצת הייעוץ ההולנדית המובילה ShareNL המתמחה בליווי וביעוץ לערים מובילות בעולם, החל באמסטרדם, בניו-יורק ובברצלונה וכלה בקופנהגן ובסיאול.

עיר משתפת היא עיר שעושה שימוש משמעותי בלוגיקה של הכלכלה השיתופית כדי לתת מענה לאתגרים העירוניים ובאמצעות כך משפרת את חיי תושביה. השימוש בכלכלה השיתופית הוא הדרגתי ומכוון מטרה ומייצר חיסכון אדיר כמו גם ערך מוסף לרשות. בין הערים העושות שימוש אסטרטגי בכלכלה השיתופית ניתן למנות את ניו-יורק, אמסטרדם, סיאול, קופנהגן, ברצלונה, ברלין ועוד רבות אחרות.

על ההרצאה / סדנה

קבוצת WEconomize חוקרת ומובילה את תחום הערים המשתפות בישראל ומייצגת בישראל את ברית הערים המשתפות העולמית, ה-Sharing Cities Alliance, אליה צירפה את עיריית תל אביב–יפו. בהרצאה ניתן כלים ותובנות שיסייעו בפיתוח חשיבה בקרב המשתתפים על שיתוף משאבים ויכולות ככלי עבודה לערים, מועצות וגופי ממשל. בנוסף, במהלך הסדנה יכירו המשתמשים מגוון פעילויות ויוזמות של מיזמים שיתופיים רלוונטיים בעולם וילמדו מהצלחות וכישלונות. בין הנושאים שיוצגו: שיתוף משאבים ככלי ליצירת ערך עירוני, תחבורה שיתופית במרחב העירוני, תקציב משתף, ייעול תהליכים באמצעות שיתוף ועוד.

בסדנה נעסוק בתפיסה מעשית חדשה של התושב כשותף פעיל במרחב ובפעילות (משיתוף להשתתפות), המגדיר באופן שוטף אתגרים עירוניים ומייצר להם פתרונות בעצמו. כמו כן, יעברו המשתתפים הכשרה בדרכי שימוש בפיתוח יישומים של כלכלה שיתופית ומשתפת ככלי בידי הרשות.

בין המרצים:

ד"ר יאיר פרידמן הוא מומחה בכלכלה שיתופית ומשתפת בכלל ובתחבורה שיתופית בפרט .ליאיר דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב והוא מלמד שנים רבות מגוון קורסים באסטרטגיה בבתי הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב ובמרכז הבינתחומי הרצליה.

ד"ר יאיר פרידמן

ד"ר יאיר פרידמן הוא מומחה בכלכלה שיתופית ומשתפת בכלל ובתחבורה שיתופית בפרט. ליאיר דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב והוא מלמד שנים רבות מגוון קורסים באסטרטגיה בבתי הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב ובמרכז הבינתחומי הרצליה.

ד"ר צפריר בלוך-דוד עוסק במחקר , הוראה ,ייעוץ ויישום של פלטפורמות כלכלה משתפת לארגונים בישראל .לצפריר דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב , והוא משמש כחבר סגל במכללה יפו שם הוא –האקדמית תל אביב מוביל את תחום היזמות החברתית במכללה ומלמד קורסים על כלכלה משתפת ,ערים משתפות ומטבעות משלימים.

ד"ר צפריר בלוך-דוד

ד"ר צפריר בלוך-דוד עוסק במחקר, הוראה, ייעוץ ויישום של פלטפורמות כלכלה משתפת לארגונים בישראל. לצפריר דוקטורט מאוניברסיטת תל-אביב, והוא משמש כחבר סגל במכללה האקדמית תל אביב – יפו שם הוא מוביל את תחום היזמות החברתית במכללה ומלמד קורסים על כלכלה משתפת, ערים משתפות ומטבעות משלימים.

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים

צרו קשר